ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΣΑ -ΕΦΗΒΙΚΟ

Γ.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ-ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΑ 1-1

Ισόπαλο (1-1) έληξε το παιχνίδι της ομάδας μας με τη Δόξα Βύρωνα για τη 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΕΠΣΑ.

Η Ηλιούπολη έπαιξε κατά διαστήματα πολύ καλό ποδόσφαιρο αλλά μία στημένη φάση ήταν αυτή που οδήγησε τους φιλοξενούμενους να προηγηθούν νωρίς στο σκορ όταν ύστερα από εκτέλεση κόρνερ ο Καρακουλάκης  με κεφαλιά στο 16’ έκανε το 0-1.

Η ομάδα μας, μετά την εις βάρος της αυτή εξέλιξη, ανέβασε την απόδοσή της, είχε σωστή κυκλοφορία μπάλας και πίεσε για την ισοφάριση αλλά το σκορ στο ημίχρονο δεν άλλαξε.

Στο 2ο ημίχρονο η Ηλιούπολη ήταν καλύτερη και ευτύχησε να ισοφαρίσει στο 51’ όταν λόγω της πίεσης που ασκήθηκε στους αμυντικούς της Δόξας, ο τερματοφύλακας προσπάθησε να απομακρύνει βιαστικά τη  μπάλα από την περιοχή του αλλά το βολέ που επιχείρησε βρήκε στο σώμα του Κουρουνιώτη και κατέληξε στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-1.

Στη συνέχεια η Ηλιούπολη επιχείρησε να εκμεταλλευθεί το μομέντουμ του αγώνα αλλά ο τερματοφύλακας της Δόξας σταμάτησε εξαιρετικό σουτ του Κοκοβίδη ύστερα από ωραία κάθετη πάσα του Τζανωτή στο 56’. Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος παρά τις προσπάθειες και των δύο ομάδων για τη νίκη.

Ηλιούπολη (Παΐρης): Μαζεμένος, Βεόπουλος, Σέκκας, Μουστάκας, Ρέτζο, Κουτσογιάννης (41’ Νταλλής), Ανδρικόπουλος (57’ Αιγινίτης), Λεπίδας (79’ Λυριωτάκης), Καρκάνης, Παπακωνστανίνου (41’ Τζανωτής), Κοκοβίδης (77’ Ρουκλιώτης).